Syndyk chce 140 mln złotych za SM Bielmlek

Artur Puławski
Kategoria: Aktualności
Syndyk chce 140 mln złotych za SM Bielmlek
Aktualności
Data publikacji 01.12.2021r.

Na stronie internetowej zarządzającego Spółdzielnią Mleczarską Bielmlek, syndyka Jana Glińskiego, pojawiła się informacja o pisemnym przetargu na zakup majątku po upadłej spółdzielni mleczarskiej. Cena wywoławcza to 140 milionów złotych. Oferty można składać do 17 grudnia.

Majątek Bielmleku pod młotek

Przetarg dotyczy sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa obejmującej zakład mleczarski zlokalizowany w Bielsku Podlaskim. Majątek wyceniony na 140 milionów złotych stanowią nieruchomości o powierzchni 7,9 ha wraz z budynkami i budowlami, ruchomości stanowiące wyposażenie zakładu oraz wartości niematerialne i prawne w postaci znaków towarowych, domen i oprogramowania.

Pisemne oferty zakupu należy składać do godziny 14 dnia 17 grudnia w kancelarii notarialnej wskazanej przez syndyka.

Na sprzedaż również zakład obróbki drewna

Do przetargu wystawiono również cześć bielskiej spółdzielni, którą jest zakład przetwórstwa drewna w Hajnówce. Cena wywoławcza zorganizowanej części przedsiębiorstwa została oszacowana na 2 647 200 zł.

W skład obiektu wchodzą nieruchomości w postaci prawa wieczystego użytkowania gruntów, prawo własności budynków i budowli oraz ruchomości w postaci środków trwałych, wyposażenia i materiałów. Oferty na zakup zakładu należy składać w siedzibie upadłej spółdzielni.

Sprzedaż po raz kolejny

Jest to kolejna próba sprzedaży majątku spółdzielni. Poprzednio wolę zakupu przedsiębiorstwa wyrażała Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy oraz spółka Laktopol, będący jej dzierżawcą.  

Artur Puławski